Makijaż permanentny


Zabieg makijażu permanentnego podkreśla naturalne lub przywraca utracone piękno twarzy.

Makijaż permanentny

Zabieg makijażu permanentnego podkreśla naturalne lub przywraca utracone piękno twarzy. Celem makijażu jest podkreślenie atutów urody, korekta defektów i niedoskonałości, a także blizn. Zabieg koryguje kształt brwi, zaznacza kontur ust, wzmacnia czerwień wargową oraz podkreśla wyraz oczu. Makijaż permanentny ułatwia codzienny makijaż.

Kiedy warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnorodnymi problemami. Wskazania do wykonania makijażu permanentnego to przede wszystkim:

  • niezadowolenie z naturalnej urody
  • poranna i wieczorna bladość
  • mało wyrazista twarz
  • rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta
  • aktywne uprawianie sportu
  • uczulenie na kosmetyki kolorowe
  • brak czasu na makijaż
  • problemy ze wzrokiem (okulary, szkła kontaktowe) uniemożliwiające wykonanie makijażu
  • brak brwi i rzęs np. po chemioterapii 
  • łysienie plackowate
  • blizny (pooperacyjne, pooparzeniowe)
  • Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

    Zabieg polega na precyzyjnej implantacji pigmentów do warstwy podstawnej naskórka. Daje to możliwość równomiernego wyłuszczenia koloru przeciągu kilku lat (około 20% w skali roku). Wymienne, sterylne moduły (igły z pojemniczkiem na barwnik) dają całkowitą gwarancje bezpieczeństwa. Stosowane w makijażu permanentnym barwniki nie powodują alergii.

    Na jak długo wystarcza makijaż permanentny?

    Makijaż permanentny utrzymuje się 2 do 5 lat, z czasem ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

    Długotrwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników (m. in. rodzaju skóry, przyjmowanych leków, sposobu pielęgnacji skóry, głębokości aplikacji, ekspozycji na słońce). W każdym momencie (najczęściej po upływie roku lub dwóch lat) makijaż można wzmocnić. W przypadku makijażu permanentnego efekt zaniku jest niewątpliwą zaletą. Rysy twarzy na przestrzeni lat ulegają zmianie. Po wyblednięciu barwnika można zmienić kształt czy kolor makijażu.

    Jakie są przeciwwskazania do wykonywania makijażu permanentnego?

    • ciąża
    • hemofilia
    • czynna opryszczka
    • cukrzyca
    • łuszczyca
    • choroby gałki ocznej
    • nadciśnienie tętnicze
    • podwyższona temperatura
    • osoby w trakcie leczenia choroby nowotworowej

    Ile trwa i jak przebiega cały zabieg?

    Zabieg trwa od 1 do 2,5 godziny.

    Przed przystąpieniem do zabiegu pigmentowana okolica jest znieczulana. W wykonywania zabiegu można powtórzyć znieczulenie tak, aby maksymalnie stłumić ewentualne nieprzyjemne odczucia.

    Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po zabiegu obraz makijażu jest zazwyczaj intensywnej barwy.

    2 dni po zabiegu: naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny.

    4-5 dni po zabiegu: zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Dlatego nie należy niepokoić się, że nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego, tuż po zabiegu barwa jest dość intensywna.

    2-4 tygodnie po zabiegu: należy obowiązkowo przeprowadzić korektę makijażu, mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Korekta jest oczywiście bezpłatna.

    Pielęgnacja makijażu po zabiegu:

    USTA: w pierwszym dniu po  zabiegu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Opłukanie  ust po każdym posiłku, aby usunąć resztki soli i kwasów z pożywienia. Nie stosowanie (przez cały czas gojenia się ust) pomadek i błyszczyków używanych do tej pory, ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki. Osoby z tendencją do opryszczki powinny od 3 do 5 dni po zabiegu przyjmować antybiotyk Heviran.

    OCZY: w pierwszym dniu po zabiegu można zakraplać sól fizjologiczną.
    Przez 4-5 dni po zabiegu nie zaleca się: tuszowania rzęs, malowania powiek ze względu na infekcję brzegów powiek.

    OCZY, USTA, BRWI: w pierwszym dniu po zabiegu, aby usunąć opuchliznę można stosować zimne okłady. Np. kostki lodu  lub schłodzoną maskę żelową zawinąć w kilka chusteczek higienicznych i przyłożyć na opuchnięte miejsca. Nigdy bezpośrednio na skórę!! Należy szczególnie dbać o pielęgnację miejsca, na którym został wykonany makijaż – natłuszczać je preparatami poleconymi przez linergistkę (wazelina, tribiotic, maść solcoseryl)przez okres 5-6 dni po zabiegu. Nakładamy preparat patyczkiem do pielęgnacji uszu. Nigdy palcem!

    Przez 2-3 tygodni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, nie należy eksponować twarzy na słońce. Nie należy: drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów. Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z filtrem.

    Jak należy się przygotować do zabiegu makijażu permanentnego?

    Trzy dni przed mikropigmentacją ust należy wziąć antybiotyk Heviran (tylko na receptę), który zapobiegnie powstawaniu opryszczki, gdyż podczas zabiegu może się uaktywnić wirus HPV. W innych przypadkach wystarczy tylko dobry humor.

    Jaki jest odpowiedni wiek na makijaż permanentny?

    Kryterium wiekowe nie ma znaczenia, to klient podejmuje decyzje kiedy wykona zabieg.

    Ile kosztuje makijaż permanentny?

    Ceny w różnych salonach mogą się różnić. Nie warto jednak decydować się na podejrzanie niskie oferty. Najlepiej skorzystać z darmowych konsultacji i osobiście zbadać profesjonalizm linergistki zadając jej podstawowe pytania. Cena powinna być adekwatna do jakości usług. Wykonywane przeze mnie zabiegi są na najwyższym poziomie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny.

    Efekty makijażu permanentnego



    Zadzwoń i dowiedz się więcej
     608 019 822